Dekra publikuje raport samochodów używanych

, Sławomir Herman
Dekra publikuje raport samochodów używanych

Tegoroczny Raport Samochodów Używanych DEKRA 2018 powstał w oparciu o wyniki ponad 15 milionów okresowych badań technicznych przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat na terenie Niemiec. Oceniono łącznie 509 modeli pojazdów. Wyniki tego raportu bardzo często stają się wytyczną dla przyszłych nabywców samochodów z drugiej ręki.

Wskaźnik awaryjności DEKRA określany jest procentowo, jako udział aut, które pozytywnie przeszły obowiązkowe badania okresowe w stosunku do liczby zbadanych egzemplarzy danego modelu. Dotychczas, samochody były dzielone ze względu na przebieg, na trzy klasy: do 50 tys. km, od 50 do 100 tys. km oraz od 100 do 150 tys.km. W tym roku, po raz pierwszy wprowadzono również kategorię przebiegu od 150 tys. km do 200 tys. km., w której znalazło się aż 10 procent badanych aut.

W tegorocznej edycji Raportu Samochodów Używanych DEKRA 2018, Audi zdecydowanie pobiło swoich konkurentów. Auta z czterema pierścieniami w logo zajęły pierwsze miejsca w pięciu z dziewięciu ocenianych segmentów aut. Wygrały w kategoriach: „Samochody małe” – Audi A1, „Samochody kompaktowe” – Audi A3, „Samochody klasy średniej” – Audi A4, „Samochody klasy wyższej/luksusowe” – Audi A6 oraz „Samochody sportowe/coupé” – Audi TT. Ponadto, prestiżowym tytułem „Najlepszy ze wszystkich klas” wyróżniono Audi A6.