Nowa Skoda Fabia i jej cennik

, Sławomir Herman
Nowa Skoda Fabia i jej cennik

Skoda Fabia wkracza na rynek z nowymi cenami, które uwzględniają potrzeby większości klientów. Samochód ciągle oferuje niskie koszty eksploatacji, ale ma bogatsze wyposażenie standardowe oraz nowe pakiety promocyjne. Według danych rejestracyjnych za pierwsze półrocze 2018 roku Skoda Fabia ciągle jest przebojem na polskim rynku i numerem jeden w swoim segmencie.

Wersja Monte Carlo przyciąga wzrok czarnym spojlerem przednim, tylnym dyfuzorem, nakładkami na progi, spojlerem dachowym, tapicerką z czerwonymi dodatkami i 16 calowymi obręczami kół. Pod maską znalazł się silnik TSI o mocy 110 KM, a napęd przenoszony jest przy pomocy 7 biegowej automatycznej skrzyni DSG na przednie koła. Za tak wyposażoną Fabię 2018 trzeba zapłacić 65 300 złotych.

Wszystkie wersje nowej Skody Fabii zyskały bogatsze wyposażenie standardowe i będą teraz dostępne z nowymi reflektorami ze światłami do jazdy dziennej LED, systemem wspomagania ruszania pod wzniesienia Hill Hold Control oraz funkcją Easy Light Assist odpowiedzialną za automatyczne włączenie świateł mijania.

Na listę standardowego wyposażenia najpopularniejszej wersji Ambition trafiło intuicyjne w obsłudze radio z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 6,5 cala oraz funkcją Bluetooth, umożliwiającą bezprzewodowe podłączenie telefonu.

Z okazji wprowadzenia nowego modelu na rynek, Skoda opracowała specjalną ofertę premierową, dzięki której można otrzymać upust w wysokości 2 000 zł na samochody z silnikiem 1.0 MPI oraz pakiet Premium dla wersji Ambition w specjalnej cenie 1 200 zł.

W nowej Skodzie Fabia dostępna jest oferta silnikowa, obejmująca jednostki MPI oraz turbodoładowane TSI. Dodatkowo najmocniejszy silnik 1.0 TSI może współpracować z siedmiobiegową automatyczną skrzynią biegów DSG. Podstawowy silnik 1.0 MPI 60 KM dla wersji hatchback nie jest obecnie prezentowany w cenniku, gdyż jego produkcja rozpocznie się w późniejszym terminie. W ramach oferty premierowej silnik 1.0 MPI 75 KM dostępny jest z upustem w wysokości 2000 zł.

Zapoznaj się z cennikiem nowej Skody Fabia.