Jeżeli na wakacje to tylko kamperem

, Sławomir Herman
Jeżeli na wakacje to tylko kamperem

Już 24 sierpnia podczas targów Caravan Salon zadebiutuje nowy kamper Volkswagena zbudowany na bazie Craftera. Ten salon na kołach będzie miał 6 metrów długości, a na pokładzie znajdzie się łazienka oraz piętrowe łóżko dla dzieci. W sprzedaży Grand California pojawi się na początku 2019 roku. Do tej pory nabywców znalazło 160 tysięcy Californii na całym świecie.

Wnętrze nowego kampera wykończono w kolorze białym. Podobnie jak okna otwierane z tyłu i boku pojazdu oraz panoramiczny dach nad podwójnym łóżkiem z tyłu i w części mieszkalnej. Wszystkie okna są wyposażone w żaluzje i moskitiery. W kabinie kierowcy zastosowano nowy sposób zaciemnienia wnętrza.

Oprócz kuchni i łazienki (o wymiarach 840x800 mm) w standardzie jest oferowane oświetlenie zewnętrzne nad przesuwanymi drzwiami. Z tyłu użytkownicy znajdą przyłącze do zewnętrznego prysznica z możliwością regulowania temperatury wody. Miłośnicy audio ucieszą się z możliwości sterowania głośnością muzyki w części mieszkalnej poprzez Bluetooth.

Zobacz galerię zdjęć Grand Californii.

Co jeszcze docenią użytkownicy? Na pewno obrotowe fotele, system mocowania fotelików ISOFIX, duży stół, 70-litrową lodówkę, kuchenkę, zlewozmywak, szuflady, półeczki, zbiornik wody na 110 litrów, klimatyzację dachową (opcjonalna), możliwość rozszerzenia ogrzewania gazowego o system grzewczy zasilany olejem lub gazem, panele słoneczne i antenę satelitarną.

Nowa Grand California będzie oferowana na całym świecie z napędem na cztery koła (4Motion) oraz dwukolorowym nadwoziem.