Kia pokazuje model ProCeed

, Sławomir Herman
Kia pokazuje model ProCeed

Na przełomie roku do sprzedaży trafi kolejny samochód koncernu KIA. Będzie to model ProCeed. W nadwoziu shooting brake z mocno opadającą linią dachu nawiązującą do coupe zmieszczono bagażnik o pojemności 594 litrów. Samochód został zaprojektowany i stworzony w Europie i dla Europy. Będzie produkowany w słowackiej fabryce w Żylinie. Kia ProCeed będzie dostępna tylko w wersji GT Line i GT.

ProCeed zachowuje te samą szerokość co wersja pięciodrzwiowa. Jest jednak dłuższy od Ceeda Kombi i od niego niższy. Odchylenie tylnej szyby od pionu wynosi niewiele ponad 64 stopnie. Auto będzie oferowane w 10 kolorach nadwozia. Całość może być postawiona na kołach w rozmiarze 17 lub 18 cali. W układzie deski rozdzielczej nic się nie zmieniło. Nowe są za to elementy stylistyczne, które wprawne oko na pewno dostrzeże. W układzie zawieszenia zdecydowano się na takie same rozwiązanie jak w zwykłym Ceedzie. Czyli mamy niezależne zawieszenie wszystkich kół. Za doprecyzowanie pracy układu zawieszenia odpowiedzialny był Albert Biermann.

Zobacz więcej zdjęć nowej KIA ProCeed.

Do napędu ProCeed będzie wykorzystywał tylko jednostki z turbodoładowaniem. 120, 140 i 204 KM – takimi mocami dysponują silniki benzynowe. Miłośnicy diesla otrzymają 1,6 o mocy 136 KM. Jednostka wysokoprężna zostało zmodyfikowana. Uzyskano niższe spalanie oraz poprawę osiągów. Kia ProCeed została wyposażona we wszystkie dostępne systemy bezpieczeństwa znane już z innych modeli koreańskiego producenta. Pojemność zbiornika paliwa to 50 litrów.