Skoda Scala zamaskowana

, Sławomir Herman
Skoda Scala zamaskowana

Skoda opublikowała zamaskowane zdjęcia nowego modelu o nazwie Scala. Ma to być nowy rozdział w klasie kompaktowych pojazdów tej marki. Auto zadebiutuje 6 grudnia w Tel Awiwie. Skoda Scala zostanie wyposażona między innymi w technologię z zakresu bezpieczeństwa i connectivity znaną z aut klasy premium. Prace nad nowym modelem trwały 3 lata.

Nazwa Scala wywodzi się z łacińskiego słowa „scala” i ma obrazować kolejny etap rozwoju marki. To także pierwszy model europejski, który zamiast logo na pokrywie bagażnika, będzie posiadał napis Skoda.

Wymiary Skody Scala to: długość 4,362 m, szerokość 1,793 m i wysokość 1,471 m. Rozstaw osi wynoszący 2,649 m ma zadanie nadać pojazdowi dobre właściwości jezdne. Pomimo kompaktowych wymiarów, wnętrze pozostaje przestronne. Samochód posiada jeden z większych bagażników w swoim segmencie o pojemności 467 litrów.

Nowa koncepcja wnętrza wyznacza kierunek dla wszystkich przyszłych modeli producenta. Dostęp do usługi Infotainment Online zapewnia ekran o przekątnej 9,2 cala. Na desce rozdzielczej towarzyszy mu dostępny opcjonalnie wirtualny kokpit z możliwością personalizacji ustawień. Można się też spodziewać tradycyjnie już skrobaczki do szyb ukrytej pod klapką wlewu paliwa oraz miejsca na parasol w drzwiach kierowcy.

Pod maskę trafią silniki o mocy od 90 do 150 KM.