Volkswagen prezentuje model Tarok

, Sławomir Herman
Volkswagen prezentuje model Tarok

Pomysł na nowe rozwiązania w samochodzie pick-up przedstawił w Sao Paulo Volkswagen. Jest to na razie koncepcyjna propozycja, ale jak zapewniają przedstawiciele koncernu pojazd seryjny, który pojawi się na drogach będzie prawie nie zmieniony. Ciekawostką jest możliwość wydłużenia skrzyni ładunkowej dzięki ruchomej ścianie kabiny i składanym tylnym siedzeniom. VW Tarok został zaprojektowany od podstaw.

Ważną cechą konstrukcyjną pięciomiejscowego pick-upa jest przedłużana skrzynia ładunkowa. Dzięki specjalnym rozwiązaniom możliwości transportowe długich przedmiotów mają być teraz łatwiejsze. Umożliwia to otwarcie tylnej klapy oraz złożenie dolnej części tylnej ścianki pasażerskiej.

Pod maskę powędrował silnik benzynowy TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 150 KM. W Brazylii jednostka ta może być zasilana etanolem i mieszanką benzyny z etanolem. Silnik TSI współpracuje z 6 biegową przekładnią automatyczną. W celu zapewnienia dzielności w trudniejszym terenie VW Tarok został wyposażony w napęd na cztery koła 4MOTION. Przyszły model będzie również posiadał 150-konnego turbodiesla o pojemności 2 litrów z bezpośrednim tryskiem paliwa.

VW Tarok początkowo pojawi się na rynku brazylijskim, ale samochód, według zapewnień przedstawicieli koncernu posiada także cechy, które umożliwiają wprowadzenie tego modelu na rynki innych krajów.