Nissan GT-R50 wchodzi do produkcji

, Sławomir Herman
Nissan GT-R50 wchodzi do produkcji

Nissan potwierdził produkcję modelu GTR by Italdesign. Limitowana wersja tego sportowego auta będzie liczyć 50 egzemplarzy. Wnętrze prawie niczym nie różni się od prototypu pokazane podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood. Ceny 720-konnego  GT-R50 by Italdesign, z tuningiem NISMO startują od 990 tysięcy EURO. To kosmiczna suma tak samo jak kosmiczny jest ten samochód.

Nissan nawiązał współpracę z turyńską pracownią Italdesign, aby w oparciu o najnowszego Nissana GT-R NISMO stworzyć model upamiętniający 50-lecie zarówno modelu GT-R (przypadające w 2019 r.), jak i Italdesign (2018 r.). Dla prototypowego egzemplarza wybrano specjalny odcień szarości urozmaicony złotymi akcentami, natomiast nabywcy wersji produkcyjnej będą mogli określić preferowaną kombinację kolorystyczną. Przewidziano także możliwość wyboru pakietów wyposażeniaoraz kolorów wnętrza.

Poza Goodwood prototypowy GT-R50 był prezentowany także na Spa-Francorchamps w Belgii, na Rolex Monterey Motorsports Reunion w USA oraz w Nissan Crossing w tokijskiej dzielnicy Ginza. Obecnie można go oglądać w Galerii Nissana w Jokohamie

-Reakcje fanów Nissana z całego świata oraz potencjalnych nabywców GT-R50 w znacznym stopniu przekroczyły nasze oczekiwania. 50 samochodów na 50-lecie modelu GT-R oraz pracowniItaldesign przez wiele lat będzie namacalnym wyrazem uznania dla pozycji Nissana jako lidera myśli technicznej oraz bogatych sportowych tradycji markipowiedział Bob Laishley, globalny dyrektor programu samochodów sportowych w firmie Nissan.