Ford Mondeo Hybrid wersja kombi

, Sławomir Herman
Ford Mondeo Hybrid wersja kombi

Ford Mondeo w wersji kombi jest produkowany w hiszpańskiej fabryce w Walencji od 2015 roku. To już czwarta generacja Mondeo, którego do dzisiaj kupiło 250 tysięcy klientów. Właśnie zaprezentowano wersję hybrydową. Napęd hybrydowy zapewnia moc maksymalną 187 KM i wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania 2 litrowej jednostki benzynowej. Samochód wyposażono w generator pozwalający na ładowanie rekuperacyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh.

Nadwozie Forda Mondeo Hybrid kombi oferuje przestrzeń bagażnika na poziomie 403 litrów, płaską podłogę ułatwiającą załadunek oraz szereg schowków pod podłogą bagażnika. Ale nie to jest w nim najważniejsze. Jak podkreśla producent klienci powinni docenić między innymi interfejs SmartGauge do monitorowania zużycia paliwa i energii oraz innych funkcji, jak układ Brake Coach, który wspomaga system hamowania rekuperacyjnego i pozwala dostarczyć więcej energii do akumulatora.

Nie bez znaczenia są też wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzana sprężarka klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe – które łącznie mają zmniejszać obciążenie silnika. Szybsze nagrzewanie kabiny jest możliwe dzięki systemowi odzyskiwania ciepła ze spalin.