Hyundai ogłosił cenę elektrycznego modelu KONA

, Sławomir Herman
Hyundai ogłosił cenę elektrycznego modelu KONA

Hyundai ogłosił ceny elektrycznego modelu KONA. Bazowa wersja Premium z akumulatorem o pojemności 39,2 kWh z silnikiem o mocy 136 KM to wydatek 165 900 złotych. Topowa wersja to prawie 207 tysięcy złotych. Według producenta elektryczna KONA z akumulatorami gwarantującymi większy zasięg jest w stanie przejechać prawie 450 kilometrów.

KONA Electric posiada kontrastowe nakładki błotników i przetłoczenia. Kluczowe elementy stylistyczne są jednak z przodu pojazdu, a najbardziej charakterystyczna jest zamknięta osłona chłodnicy oraz podwójne reflektory LED. Z tyłu znajdziemy między innymi spojler zintegrowany z trzecim światłem STOP. Samochód jest dostępny z dedykowanymi 17-calowymi obręczami kół. Dzięki nim podniesiono atrakcyjność wizualną.

Najmocniejsza wersja dostępna jest w linii wyposażenia Platinum. Do dyspozycji kierowcy jest akumulator o pojemności 64 kWh z silnikiem o mocy 204 KM. Zasięg to 449 kilometrów. Niestety cena przekracza 206 tysięcy złotych. Hyundai zastosował w samochodzie polimerowe, litowo-jonowe zestawy ogniw. Mają jeden cel: zmniejszenie zjawiska pamięci baterii oraz zapewnienie wysokiej efektywności ładowania i oddawania energii przy jednocześnie wysokiej ich pojemności.

Tradycyjna wersja modelu KONA znalazła już 80 tysięcy nabywców.