VW Golf GTI TCR już do kupienia

, Sławomir Herman
VW Golf GTI TCR już do kupienia

Na drogi wyjeżdża Volkswagen Golf GTI TCR. Ma 290 KM pod maską, 7 biegową skrzynię DSG i przyspiesza od 0-100 km/h w 5,6 sekundy. Jego budowa wzorowana jest na wersji wyścigowej TCR, w której dwukrotnie ten samochód zwyciężał. To bardziej ekskluzywna wersja od Golfa GTI Performance, doposażona w bardziej emocjonujące dodatki i dodatkowe 45 koni mechanicznych. Ceny startują od 153 590 złotych.

VW Golf GTI TCR wyposażony jest standardowo w takie elementy jak system monitorowania przestrzeni przed pojazdem, cyfrowy wyświetlacz Active info Display i pełnie LED-owe reflektory. Standardowa jest także mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi, perforowane tarcze hamulcowe, system wyboru profilu jazdy, sportowe fotele z przodu ze specjalną tkaniną z mikrofibry, pasy bezpieczeństwa z czerwoną obwódką i sportową kierownicę.

Sportowy Golf postawiony jest na 18 calowych kołach. Ma też czarne obudowy lusterek, poszerzone progi, spojler dachowy TCR, tylny dyfuzor oraz przedni splitter.

Opcjonalnie samochód można wyposażyć w 19 calowe koła, dzięki którym można zwiększyć prędkość maksymalną do 260 km/h. Dostępne są dwa pakiety. Pierwszy kosztuje prawie 10 tysięcy złotych i obejmuje 19-calowe obręcze Reifnitz z oponami w rozmiarze235/35 R19, sportową wersję amortyzatorów, które obniżają Golfa o 2o mm i adaptacyjne zawieszenie DCC. Drugi pakiet za nieco ponad 13 tysięcy złotych obejmuje koła o takim samym rozmiarze, ale ze sportowymi oponami przystosowanymi do wyścigów i dodatkowe blokady antykradzieżowe dla kół.