Mercedes SLC po raz ostatni

, Sławomir Herman
Mercedes SLC po raz ostatni

Do słonecznych dni i wysokich temperatur pozostało trochę czasu, ale nie przeszkadza to na pewno w dokonywaniu wyboru samochodu, w którym można cieszyć się z takiej pogody. Mercedes właśnie podsunął taką propozycję. Model SLC Final Edition będzie dostępny od marca, ale już teraz można cieszyć oko lakierem w kolorze żółtym (sun yellow). Całość postawiona na kołach dostępna od 41 536 euro. To ostatni gwizdek, aby stać się właścicielem roadstera.

Na początku był model SLK – to był rok 1996. Od tamtego momentu aż do dziś klienci kupili 710 tysięcy sztuk wszystkich wersji. Przemianowanie nazwy na SLC nastąpiło w 2016 roku. Dzisiaj, po 20 latach produkcji, Mercedes żegna się z tym wspaniałym roadsterem dając klientom Final Edition. Oczywiście najatrakcyjniej prezentuje się wersja AMG SLC 43 Final Edition. 18 calowe koła, charakterystyczne wykończenia dla AMG, agresywne dodatki oraz emblematy świadczące o schyłku modelu będą dla nabywców na pewno pewnego rodzaju rarytasem.

Ciekawostką w przypadku tej właśnie wersji jest kolor w jakim występuje nadwozie. Jest to ta sama barwa, w jakiej prezentowany był pierwszy model SLK.

Zobacz galerię Mercedesa SLC Final Edition.