Nowy Volkswagen Multivan T6.1

, Sławomir Herman
Nowy Volkswagen Multivan T6.1

12 milionów sprzedanych sztuk sześciu generacji modelu Volkswagen Multivan – ta liczba na pewno robi wrażenie. Tak samo jak fakt, że tegoroczne wydanie serii T będzie jeszcze bardziej multimedialne i bezpieczne. W najnowszej wersji T6.1 znajdziemy między innymi cyfrowe wskaźniki i ekran dotykowy o przekątnej ekranu wynoszącej 9,2 cala. Zmiany objęły przód samochodu, tablicę rozdzielczą i seryjne wyposażenie. Pod maskę powędrowały silniki TDI o mocy od 90 do 199 KM.

Nowy VW Multivan będzie naszpikowany nowoczesnymi systemami asystującymi, które będą miały za zadanie ułatwienie życia kierowcy oraz bezpieczeństwa pasażerów. – Nowy T6.1 to auto na nowe czasy, wyposażone w liczne systemy asystujące, nowoczesna rozwiązania z dziedziny multimediów i zapewniające stałą łączność ze światem zewnętrznym – powiedział Thomas Sedran, Prezes Zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Nowy system Cross Wind Assist

Aby można było nowego Multivana naszpikować dodatkową ilością systemów asystujących inżynierowie zdecydowali się na zastosowanie hydraulicznego wspomagania układu kierowniczego. Teraz CWA będzie oferowany seryjnie. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ważna jest stabilizacja pojazdu o takich gabarytach podczas silnego, bocznego wiatru. Teraz kierowca będzie miał pewność, że automatycznie otrzyma wsparcie w procesie stabilizacji, co będzie miało wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

Kolejnym systemem, który może okazać się pomocny podczas podróży będzie Trailer Assist. Posiadając Multivana możemy podpiąć do niego przyczepę, co nie dla wszystkich kierowców jest dobrą informacją. Parkowanie takim zestawem nie raz może nam przysporzyć kłopotów. Szczególnie w miejscach ograniczonych przestrzenią do wykonywania wszelkich manewrów jak cofanie i parkowanie. System Trailer Assist ułatwia takie manewry wykorzystując do tego działanie systemu Park Assist, elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego i kamerę cofania Rear View.

Nowością w ofercie Multivana T6.1 jest wersja elektryczna, która – w zależności od pojemności akumulatora – umożliwia zasięg do ponad 400 kilometrów. W pierwszych krajach samochód będzie oferowany jesienią tego roku.