Tylko 2 tysiące nowego VW Passata

, Sławomir Herman
Tylko 2 tysiące nowego VW Passata

Jest wyjątkowy. Zostanie wyprodukowany tylko w ilości 2 tysięcy sztuk. Otrzyma pakiet R-Line Edition, napęd na cztery koła 4MOTION i do wyboru silnik wysokoprężny o mocy 240 KM lub benzynowy o mocy 272 KM. Tak Volkswagen chce zaznaczyć wejście na rynek zmodernizowanego Passata w wersji kombi. Będzie to siódma generacja modelu klasy średniej, który dotychczas znalazł 30 milionów klientów na całym świecie.

Ciekawostką limitowanej wersji Passata Variant będzie kolor – mondsteingrau (szary kamień księżycowy). Musicie przyznać, że już jego nazwa jest wyjątkowa. Specjalnie do niego dobrano czarne elementy. Odnajdziecie je na obudowie lusterek zewnętrznych, na obramowaniach bocznych szyb, przy dyfuzorze z tyłu nadwozia, ramkach wokół reflektorów oraz ozdobnych listwach. Nadwozie postawiono na 19-calowych alufelgach lakierowanych błyszczącą czernią.

Zobacz galerię Volkswagena Passata Variant R-Line Edition.

Nowy model jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię. Volkswagen chwali się między innymi systemem Travel Assist, który pozwala na jazdę częściowo automatyczną. Oznacza to, że pojazd sam hamuje oraz przejmuje przyspieszenie, a do kierowcy należy tylko trzymanie rąk na kierownicy. Wszystko odbywa się do prędkości 210 km/h.

W wyposażeniu seryjnym znalazły się między innymi matrycowe reflektory IQ Light, system Area View oraz najnowsza wersja zawieszenia adaptacyjnego DCC. Przedsprzedaż modeli R-Line Edition rozpocznie się w Europie w maju.