Znamy cennik kompaktowej Skody Scala

, Sławomir Herman
Znamy cennik kompaktowej Skody Scala

Skoda przedstawiła cennik nowego modelu Scala. Kompaktowa Skoda w najtańszej wersji wyposażenia ACTIVE, będzie wyposażona w trzycylindrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM i manualną skrzynię o 6 przełożeniach. Klienci otrzymają asystenta pasa ruchu, kontrolę odstępu z funkcją awaryjnego hamowania, a nawet system wspomagania ruszania pod górę. W komfortowej podróży pomoże klimatyzacja manualna.

Nowy kompakt Skody w najtańszej wersji Active to wydatek 66 500 PLN. Jednym z najdroższych dodatków jest hak holowniczy z adapterem (składany), który kosztuje 3 800 PLN. Za czujnik parkowania z tyłu dopłacimy 1 500 PLN, a za podgrzewane fotele i kierownicę 1 000 złotych. Tyle samo musimy dopłacić za skórzaną kierownicę. Niestety w wersji ACTIVE funkcja umożliwiająca podłączenie smartfona przy pomocy USB i korzystanie z Apple Car Play lub Android system, czyli SMARTLINK+ to dopłata 750 złotych. To najdroższe USB z jakim miałem do czynienia.

Najdroższa wersja wyposażenia Skody Scala to STYLE. Samochód z silnikiem 1,6 TDI o mocy 115 KM, z automatyczną skrzynią biegów DSG to wydatek 96 250 złotych.  Najmocniejszy silnik jaki powędruje pod maskę Skody Scala to benzynowy 1,5 TSI o mocy 150 KM, który będzie skonfigurowany ze skrzynią DSG. Będzie dostępny w wyposażeniu AMBITION i STYLE. Ceny odpowiednio to 84 250 i 91 250 złotych.