Car of The Year 2019 dla Jaguara

, Sławomir Herman
Car of The Year 2019 dla Jaguara

Jaguar I-PACE - jedyny bezemisyjny w stawce finałowej samochód - zdobył tytuł Car of The Year 2019 przyznawany przed rozpoczęciem dni prasowych salonu samochodowego w Genewie. Elektryczny SUV Jaguara został zaprojektowany w Wielkiej Brytanii i od swojego debiutu otrzymał na świecie już 55 nagród. W finale Car of The Year 2019 pokonał Alpine A110, Citroena C5 Aircross, Forda Focusa, KIA Ceed, Mercedesa A klasę i Peugeota 508.

Prof. Ralf Speth: - Jesteśmy niezmiernie dumni, iż nasz pierwszy elektryczny model jest zarazem pierwszym Jaguarem, który wygrał plebiscyt Car of the Year. "I-PACE został zaprojektowany i opracowany w Wielkiej Brytanii, to najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd z napędem elektrycznym. To prawdziwy „game-changer”. Zwycięstwo w plebiscycie Car of the Year to prawdziwy zaszczyt i uznanie produktu stworzonego przez światowej klasy zespół.

75 procent dotychczas wyprodukowanych Jaguarów I-PACE zostało dostarczonych do klientów w Europie. Samochód jest wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 696 Nm. Przyspieszenie od 0-100 km/h zajmuje elektrycznemu I-PACE 4,8 sekundy. Jak zapewnia producent zasięg samochodu wynosi nawet 470 km.

Jaguar I-PACE dostępny jest od 356 600 złotych, posiada 3 letnią gwarancję oraz pakiet serwisowy i 8 letnią gwarancję na akumulatory.