Poznań Motor Show z rekordową liczbą odwiedzających

, Sławomir Herman
Poznań Motor Show z rekordową liczbą odwiedzających

Premiery samochodowe, które można było zobaczyć w halach wystawowych Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas wystawy Motor Show 2019 ściągnęły w miniony weekend prawie 146 tysięcy ludzi. Oprócz samochodów, motocykli, modnego ostatnio car detailingu, PMS było okazją do spotkania się ze swoimi idolami z telewizji i internetu. Swoje pięć minut miało też Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych, które zainicjowało działalność.

Po światowych premierach jakie miały miejsce w Genewie na początku marca tego roku, organizatorom udało się ściągnąć do Poznania kilka z nich. Jedną z najciekawszych było na pewno Audi e-tron – przenoszące nas do świata elektromobilności w wydaniu premium, Volkswagen I.D idący tym samym tropem, Skoda Kamiq i Scala, a dla miłośników kabrioletów na pewno Porsche 911 właśnie w takim wydaniu. Udając się na stoisko marki KIA, można było wsiąść do modelu Proceed – stylowego kombi nawiązującego do nadwozia shooting brak, a na stoisku Range Rovera spotkać się z ambasadorką nowego modelu Evoque – Karoliną Gorczycą.

Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Mobilność jutra”. Dyskutowano między innymi o zastosowaniu paliw alternatywnych, które w niedalekiej przyszłości będą musiały znaleźć zastosowanie np. w transporcie publicznych naszych miast.