Tak wygląda nowy Opel Corsa

, Sławomir Herman
Tak wygląda nowy Opel Corsa

Już latem ruszy sprzedaż nowego Opla Corsy. Będzie to szósta generacja tego modelu. Obecnie trwają jeszcze testy pod kręgiem polarnym w Szwecji. Konfigurowanie zawieszenia pod kątem otrzymania właściwości jezdnych i komfortu odbywa się w Centrum testowym w Dudenhofen, a badanie odporności na fale elektromagnetyczne w Russelsheim. Opel zaoferuje po raz pierwszy Corsę jako samochód elektryczny z zasilaniem akumulatorowym i to od początku rozpoczęcia sprzedaży.

Najnowsza generacja niemieckiego bestsellera jest o 10 procent lżejsza w porównaniu z poprzedniczką. Jak zapewnia producent nowa Corsa pozostaje pod pełną kontrolą kierowcy nawet przy prędkościach 140 km/h i żaden z elementów nie wpada w drgania. Wszystkie układy elektroniczne są skutecznie chronione przed zakłóceniami. Nowy model Opla oficjalnie zostanie zaprezentowany jesienią.

Thomas Wanke: - Nowy model jest lżejszy, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i zwiększenia przyjemności z jazdy. Podwozie, które obecnie jest opracowywane było konfigurowane na wszystkich rodzajach europejskich dróg, w tym na szybkich odcinkach niemieckich autostrad. Naszym celem jest zaoferowanie najlepszych parametrów zawieszenia i podwozia, które mają zapewnić optymalny kompromis między bezpieczeństwem, komfortem i przyjemnością z jazdy.