25 lat Audi A4

, Sławomir Herman
25 lat Audi A4

7,5 miliona egzemplarzy Audi A4 zostało już wyprodukowanych na całym świecie. Obecnie powstaje 5 generacja tego modelu. 25 lat temu w Ingolstad z taśmy produkcyjnej zjechał pierwszy egzemplarz Audi A4. Jak wynika z komunikatu firmy, jest to najpopularniejszy samochód spod znaku czterech pierścieni na świecie. Tylko w ubiegłym roku w ręce klientów trafiło 344 tysiące 586 egzemplarzy A4.

Audi A4, następca modelu 80 weszło do produkcji w 1994 roku. W pełnym roku sprzedaży (1995 rok) na drogi wyjechało ponad 272 tysiące sztuk A4. Popyt na ten model wciąż jest wysoki. Na ten model najczęściej decydują się klienci w Chinach, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Na potrzeby rynków lokalnych, Audi A4 wytwarzane jest w Azji, w chińskiej fabryce w Changchun oraz w Aurangabad w Indiach.

- Od ćwierć wieku Audi A4 symbolizuje technikę czterech pierścieni. Mówiąc A4 myślimy o najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych dostępnych w tej klasie pojazdów oraz o innowacyjnych, najwyższej klasy technologiach produkcji. To filar produkcji w Ingolstad i siła napędowa historii sukcesu A4.  Wszystko dzięki pasji i zaangażowaniu naszych pracowników – powiedział Peter Mosch, Przewodniczący Rady pracowniczej Audi AG.