Znamy ceny Peugeota 508 SW - jest drogo

, Sławomir Herman
Znamy ceny Peugeota 508 SW - jest drogo

Peugeot utrzymuje swój nowy model 508 (wersja kombi) w przedziale samochodów klasy premium. Właśnie poznaliśmy jego ceny. Pierwsze zetknięcie z tabelkami pokazuje, że tanio nie jest. Francuski symbol klasy premium jest droższy niż na przykład Volkswagen Passat, który aż tak wielkich aspiracji raczej nie posiada. Za najtańszą wersję 508 SW trzeba zapłacić prawie 130 tysięcy złotych.

Za te pieniądze klient otrzymuje silnik wysokoprężny o pojemności 1,5 litra BlueHDi o mocy 130 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 300 Nm. Napęd na koła przenoszony jest przy pomocy 6 stopniowej skrzyni biegów. Wersja wyposażenia Active obejmuje między innymi aluminiowe obręcze kół w rozmiarze 16 cali, elektryczny hamulec postojowy, dwustrefową klimatyzację automatyczną, multimedialny ekran dotykowy (8 cali) i system bezkluczykowego uruchamiania auta.

Za wersję z benzynowym silnikiem o mocy 180 KM i automatyczną skrzynią biegów trzeba zapłacić 138 800 złotych. Najdroższa wersja First Edition z silnikiem wysokoprężnym o mocy 180 KM to wydatek 216 900 złotych.