150 wersji nowego Opla Movano

, Sławomir Herman
150 wersji nowego Opla Movano

Ponad 150 wariantów nowego Opla Movano jest dostępnych dla klientów. Począwszy od furgonów poprzez kabiny z podwoziem i platformą po wersje osobowe, skrzynie ładunkowe, wywrotki i zabudowy kontenerowe – tak wygląda szeroki wybór tego modelu. Przestrzeń ładunkowa może mieć maksymalnie 4,38 metra długości, 2,14 metra wysokości oraz kubaturę do 17 metrów sześciennych. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu to 4,5 tony przy maksymalnej ładowności 2,4 tony.

Oprócz tego, że tym samochodem możemy dużo przewieźć producent przewidział sporo udogodnień dla kierowcy, który spędza w takim aucie dużą część dnia. Mobilne biuro posiada aż 22 miejsca do przechowywania, co daje 104 litry pojemności. Warto docenić szufladę FlexTray przed pasażerem, której pojemność może mieć nawet 10,5 litra pojemności. Zmieścimy tam dokumenty w formacie A4, bez konieczności ich zginania.

Nowy Movano jest idealnym towarzyszem pracy i samochodem dla kierowców wykorzystujących go w celach komercyjnych. Dlatego nasi projektanci skoncentrowali się na dalszej optymalizacji pojazdu pod kątem efektywności. To przede wszystkim liczne systemy i technologie wspomagające kierowcę, udoskonalona ergonomia oraz duża ilość miejsc do przechowywania

Tobias Stover

dyrektor ds. Pojazdów użytkowych w firmie Opel

Użytkownicy docenią w nowym Oplu Movano asystenta jazdy przy bocznym wietrze oraz tylną kamerę Rear Vision. Umożliwia ona obserwację strefy za pojazdem, co przy takich gabarytach i różnych zabudowach na pewno ma znaczenie. Obraz z kamery wyświetlany jest na 7-calowym ekranie. Nowy system kamer będzie dostępny z czujnikami parkowania w pakiecie Easy Park & Sight.

Co roku klienci kupują prawie 25 tysięcy sztuk Opla Movano. Od 2013 roku sprzedaż tego modelu wzrosła o ponad 40 procent.