Ford Focus ST - szybkie kombi

, Sławomir Herman
Ford Focus ST - szybkie kombi

Szybkie, kompaktowe kombi – proszę bardzo. Ford ST wjedzie do salonów już latem tego roku. Pod maską do wyboru dwie jednostki napędowe: benzynowa o mocy 280 KM oraz wysokoprężna o mocy 190 KM. Producent w wyposażeniu przewidział między innymi sterowany elektronicznie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu oraz możliwość wyboru trybu jazdy.

Benzynową jednostkę EcoBoost o pojemności 2,3 litra charakteryzuje przede wszystkim świetna praca na wysokich obrotach. 280 KM na pewno da sobie świetnie radę z nowym Fordem Focusem w wersji kombi. Ten wariant silnikowy przewidziany jest do stosowania ze skrzynią manualną o 6 przełożeniach lub automatyczną, siedmiostopniową.

Silnik wysokoprężny o mocy 190 KM będzie sprzężony tylko ze skrzynią manualną. W wyposażeniu znajdzie się między innymi możliwość dostosowywania obrotów silnika do płynniejszej zmiany biegów. Dynamicznie prezentujące się nadwozie to gwarancja pozytywnego odbioru wśród młodszej klienteli, dla której stylistyka jest tak samo istotna co parametry jezdne.