Kia XCeed i cyfrowe wskaźniki

, Sławomir Herman
Kia XCeed i cyfrowe wskaźniki

Już za dwa tygodnie Kia XCeed będzie miała swoją oficjalną premierę, a w raz z nią cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 12,3 cala. To pierwsze takie rozwiązanie w autach marki Kia, oprócz samochodów elektrycznych. Nowy model wejdzie do sprzedaży po wakacjach i ma być jednym z bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów koreańskiego producenta. Nowy ekran Supervision będzie dostępny jako opcja.

Nowy ekran ma zastąpić klasyczne zegary dostępne w różnych wersjach wyposażenia. Po wyłączeniu silnika na ekranie odtworzona zostanie grafika samochodu oraz podsumowanie ostatniej trasy z takimi informacjami jak czas jazdy, dystans, średnie zużycie paliwa i zasięg.

Nowy, cyfrowy zestaw wskaźników Supervision to jedna z wielu zaawansowanych technologii, które będą oferowane w Kia XCeed.

Emilio Herrera dyrektor ds. Operacyjnych w Kia Motors Europe

12,3 calowy zestaw wskaźników został tak zaprojektowany, aby dostarczać informacje dla kierowcy w sposób bardzo czytelny. Jednoczęściowy, bezramkowy ekran wyświetla cyfrowe tarcze prędkościomierza i obrotomierza. Nowy wyświetlacz będzie też dostosowywał swój wygląd do danego trybu jazdy wybieranego poprzez funkcję Drive Mode Select.

W przyszłości cyfrowy zestaw wskaźników będzie dostosowany do przekazywania informacji na temat ekologicznego stylu jazdy oraz do wyświetlania przepływu energii między akumulatorem a silnikami elektrycznymi.