Ford Focus z nowymi światłami firmy Osram

, Sławomir Herman
Ford Focus z nowymi światłami firmy Osram

Jedną z wielu tegorocznych nowości firmy OSRAM dla motoryzacyjnego rynku aftermarket jest zamiennik oryginalnych przednich świateł do Forda Focusa trzeciej generacji produkowanego w latach 2011-2014. Wymiana na lampy OSRAM LEDriving XENARC ma podnosi poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy i sprawić, że samochód wygląda bardziej atrakcyjnie.

OSRAM LEDriving XENARC to legalna modyfikacja

Przednie lampy XENARC to produkt o wysokiej jakości wykonania i estetycznym wyglądzie. Zostały wykonane z wykorzystaniem technologii zapewniających lepszą widoczność niż światła znajdujące się w wyposażeniu fabrycznym Forda Focusa. Ich montaż jest bardzo prosty i nie wymaga modyfikacji instalacji elektrycznej. Światła mają europejską homologację ECE, dzięki czemu można z nich korzystać w czasie jazdy po drogach publicznych.

Hybrydowe światła LEDriving XENARC łączą dwie technologie

Zamienniki lamp do Forda Focusa trzeciej generacji (2011-2014) łączą dwie nowoczesne technologie. W modelu LEDriving XENARC zintegrowano ksenonowe źródła światła D8S o mocy 25 W z diodami. Te pierwsze są użyte do funkcji świateł mijania oraz drogowych (tzw. biksenon), a LED-y pełnią rolę kierunkowskazów, świateł do jazdy dziennej i pozycyjnych. Hybrydowe lampy LEDriving XENARC zapewniają do 70% więcej światła od minimalnych wymagań normy ECE i pozwalają oświetlić drogę nawet do 180 m przed pojazdem.

Dodatkowo ich światło jest do 40% bielsze w porównaniu z reflektorami halogenowymi w Fordzie Focusie trzeciej generacji, a jego barwa jest zbliżona do światła dziennego. Dzięki technologii lightguide, lampy OSRAM LEDriving XENARC zapewniają jednorodne światło bez widocznych pojedynczych punktów świetlnych.

Lampy OSRAM LEDriving są trwałe

Przednie światła OSRAM LEDriving XENARC mają 2-letnią gwarancję, spełniają wymagania normy pyło- i wodoszczelności, również w przypadku strumienia wody z wysokociśnieniowych myjek oraz- jak zapewnia producent - są znacznie trwalsze niż fabryczne lampy halogenowe. W dodatku nie wymagają systemu samopoziomowania ani spryskiwaczy. Wymiana przednich lamp na modele OSRAM LEDriving zapewni użytkownikom tych samochodów znaczną poprawę bezpieczeństwa jazdy – kierowca więcej widzi i ma dodatkowy czas na reakcję. Prosta instalacja typu plug & play nie sprawia problemów, a nie bez znaczenia jest też atrakcyjny wygląd, który powoduje, że samochody prezentują się znacznie lepiej na drodze. To idealna metoda na odświeżenie wyglądu kilkuletniego samochodu.