Bezpieczniej z tradycyjnym kluczykiem

, Sławomir Herman
Bezpieczniej z tradycyjnym kluczykiem

Od momentu pojawienia się na rynku bezkluczykowego systemu dostępu do samochodu każdy z producentów stara się w swojej ofercie coś takiego zaproponować. W miarę upływu czasu okazało się, że oprócz wygody owe rozwiązanie ułatwiło życie miłośnikom cudzej własności. Z przeprowadzonych badań przez niemiecki automobilklub ADAC wynika, że klasyczny kluczyk jest dużo lepszym zabezpieczeniem naszego pojazdu.

273 pojazdy stanęły do próby „włamaniowej”. Każdy z nich był zaopatrzony w bezkluczykowy system otwierania i zamykania drzwi. Tylko Jaguar i Land Rover wyszły z tej próby obronną ręką. Jak przekonują specjaliści z ADAC przeprowadzający doświadczenie do otwarcia pojazdu posiadającego system bezkluczykowy wystarczy wzmacniacz fal radiowych. Odpowiednio użyty otwiera nam dostęp do czyjegoś samochodu.

Jednym ze sposobów zabezpieczenia przed niepożądaną kradzieżą może być dodatkowe opakowanie mające na celu blokowanie fal radiowych. Jednak takie rozwiązanie mija się z ideologią zastosowania bezkluczykowego systemu otwierania i zamykania drzwi - jego wygody.

Faktycznie jest on praktyczny w użyciu, ale biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce nadal dziennie "znika" właścicielom prawie 30 samochodów, warto rozważyć kupno tradycyjnego kluczyka.