240 tysięcy za Renault Megane RS Trophy-R

, Sławomir Herman
240 tysięcy za Renault Megane RS Trophy-R

Jest wyjątkowy i każdy na pewno chciałby go mieć w swoim garażu. Nie dlatego, że można nim bardzo szybko podróżować, ale dlatego, że Renault potrafi robić samochody sportowe, które zapadają po pierwszym spotkaniu mocno głęboko w pamięć. 500 numerowanych egzemplarzy – tyle wynosi limitowana liczba w jakiej zostanie wyprodukowany model Megane R.S. Trophy-R. 12 sztuk trafi do Polski.

Od 15 lat wyczynowe wersje opracowane przez Renault Sport na bazie Megane cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów lubiących od czasu do czasu nacisnąć mocniej pedał gazu. Jest się czym cieszyć. Minimalna masa samochodu wynosi 1306 kilogramów, co przy mocy 300 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 400 Nm ma tylko jedno zadanie – dostarczyć kierowcy niesamowitych wrażeń z ekstremalnej jazdy. Ciekawostką w silniku jest turbosprężarka zamontowana na ceramicznym łożysku kulkowym – rozwiązaniu przejętym prosto z Formuły 1. Ten sam silnik jest montowany w bolidach startujących w Formule Renault.

Włożyliśmy bardzo wiele wysiłku w dopracowanie aerodynamiki i zmniejszenie masy samochodu oraz w układ jezdny.

Francois-Xavier Delage inżynier projektu Megane RS Trophy-R

Cena samochodu to 240 tysięcy złotych. Z jednej strony może przerażać, ale z drugiej biorąc pod uwagę wykonanie, ilość elementów specjalnie stworzonych na potrzeby tego auta oraz niepowtarzalność z jedyną w swoim rodzaju tabliczką informującą o numerze w wyprodukowanej serii powinno to rekompensować ten ubytek na koncie bankowym.

W opcji można zamówić pakiet karbonowo-ceramiczny, dostępny w limitowanej serii 30 samochodów z przednimi tarczami hamulcowymi wykonanymi z takich materiałów, wlotem powietrza znajdującym się w miejscu reflektorów RS Vision oraz zestawem karbonowych obręczy kół w indywidualnych pokrowcach z logo Trophy-R carbon umieszczonych i przytrzymywanych siatką Sabelt.

Renault Megane RS Trophy-R przyspiesza od 0-100 km/h w 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna została ustalona na poziomie 262 km/h. Samochód jest produkowany w zakładach Renault w Palencji.