Skoda Octavia IV za 82 200 PLN

, Sławomir Herman
Skoda Octavia IV za 82 200 PLN

Skoda Octavia to bardzo popularny model czeskiej marki na naszym rynku. Czwarta jej generacja jest dłuższa, szersza i ma większy rozstaw osi od poprzedniczki. Przedstawiciel Skody w Polsce podał ceny swojego bestsellera. W promocji będzie można kupić ten model za niecałe 83 tysiące złotych. To pierwsza Skoda, w której zastosowano technologię „shift by wire” do sterowania skrzynią biegów DSG.

Dźwignia zmiany biegów nie jest już połączona mechanicznie ze skrzynią biegów. Przekazuje informację o zmianie biegu elektronicznie. Dlatego nie znajdziemy w nowej Skodzie dźwigni, tylko specjalny moduł sterownika z małym przełącznikiem. Po raz pierwszy klienci otrzymują też Asystenta Unikania Kolizji. Zwiększa on kąt skrętu w przypadku zagrożenia zderzenia z dowolnym obiektem na drodze.

Skoda Octavia czwartej generacji oferuje bogate wyposażenie. Między innymi reflektory główne i tylne światła LED, bezkluczykowy system uruchamiania samochodu, 2-ramienną kierownicę, klimatyzację Climatic oraz elektromechanicznych hamulec postojowy.