Silniki z rodziny Smartstream w nowej KIA Sorento

, Sławomir Herman
Silniki z rodziny Smartstream w nowej KIA Sorento

 

Po raz pierwszy w historii Sorento oferowany będzie napęd hybrydowy. W jego zestawieniu wystąpi jednostka napędowa 1,6 T-GDi, silnik elektryczny o mocy 44,2 kW i litowo-jonowy akumulator po pojemności 1,49 kWh. Maksymalna moc tego zestawu wyniesie 230 KM. Maksymalny moment obrotowy to 350 Nm. Użytkowników ucieszy fakt, że akumulator został umieszczony pod podłogą zwiększając w ten sposób miejsce w bagażniku i kabinie.

Nowa jednostka z rodziny „Smartstream” ma zapewnić niskie zapotrzebowanie na paliwo oraz lepsze osiągi. W chwili rynkowego debiutu nowe Sorento będzie dostępne z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,2 litra o mocy 203 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 440 Nm. Seryjnie jednostka ta będzie współpracować z 8-biegowym automatem o dwóch sprzęgłach.

Parkowanie ułatwić ma system Sorround View Monitor. Jego obraz będzie można przenieść na ekran smartfona. Dzięki temu, że obraz z kamer będzie widoczny nie tylko na wyświetlaczu multimedialnym w kabinie samochodu, parkowanie SUV-em będzie dużo łatwiejsze nie wcześniej.