Audi A3 Sportback z trzema silnikami

, Sławomir Herman
Audi A3 Sportback z trzema silnikami

Połączone z siecią, bardziej sportowe z dużą ilością nowoczesnych systemów wsparcia kierowcy – takie jest nowe Audi A3 Sportback. Pod maską znalazła się pełna paleta silników TDI i TFSI. Miłośników sportowego zawieszenia ucieszy fakt, że w wersji od 150 KM jest ono dostępne. Co więcej jest możliwość obniżenia go o 10 mm wraz z adaptacyjną kontrolą tłumienia. Wraz z wejściem na rynek pojawi się też specjalna wersja modelowa.

Wersja będzie rozpoznawalna dzięki dodatkowym elementom w kolorze matowej, szarej platyny, po przyciemnionych diodowych reflektorach Matrix i 18-calowych kołach o barwie szarego tytanu. W środku auto zostanie wyposażone w linie stylistyczną S line.

W Europie nowe Audi A3 Sportback będzie dostępne w trzech wersjach silnikowych. Będą to: 1.5 TFSI o mocy 150 KM oraz 2.0 TDI w wersji o mocy 116 KM i 150 KM. W środku nowego modelu niewątpliwą atrakcją dla oczu jest ekran o przekątnej 12,3 cala. W Audi A3 Sportback 2020 zastosowano po raz pierwszy tapicerkę foteli wykonaną z przetworzonych butelek PET.