Lampka LED do samochodu

, Sławomir Herman
Lampka LED do samochodu

Firma Osram wprowadziła do sprzedaży nową wersję lampki LED do zastosowania wewnątrz samochodu o nazwie Onyx Copilot. Do dotychczasowych modeli, ładowanych przez gniazdo zapalniczki i montowanych na stałe, dołączył wariant z możliwością zasilania przez port USB. Pozwoli to na szersze zastosowanie tego użytecznego urządzenia w samochodzie i nie tylko.

Onyx Copilot LED może być uzupełnieniem oświetlenia w kabinie pojazdu. Sprawdzi się też podczas pracy przy komputerze. Nieoślepiająca, ciepła barwa światła o temperaturze barwowej 3200 K i elastyczne silikonowe ramię lampki pozwalają na komfortowe użytkowanie i skierowanie wiązki światła tam, gdzie jest ono potrzebne.

Onyx Copilot można stosować zarówno w pojazdach z napięciem 12 V, jak i 24 V, a trwałość lampy oszacowano na 20 000 godzin. Produkt dostępny jest w trzech wersjach możliwości ładowania: Onyx Copilot M-7 – do zasilania przez gniazdo zapalniczki, Onyx Copilot L-7 – opcja do zamontowania na stałe oraz Onyx Copilot USB – do ładowania przez port USB. Niezależnie od modelu producent udziela na oprawę 2-letniej gwarancji.

Konstrukcja lampy i jej zalety użytkowe są doceniane nie tylko przez użytkowników. Oprawa została wyróżniona w prestiżowym konkursie w dziedzinie designu – red dot.