Do Europy wjeżdża 7 osobowa Toyota

, Sławomir Herman
Do Europy wjeżdża 7 osobowa Toyota

Toyota wprowadza na europejski rynek 7-osobowego Highlandera w wersji hybrydowej. Samochód posiada między innymi 4 generacji system napędu na cztery koła, przestronne wnętrze i 658 litrow pojemności bagażnika. Całkowita moc napędu wynosi 244 KM, a średnie spalanie ma zamknąć się na poziomie 5,2 litra na 100 kilometrów. Do dyspozycji kierowcy będą 4 tryby jazdy: Eco, Normal, Sport i Trail.

Do zalet Toyoty Highlander należy bardzo dobre wygłuszenie pojazdu. mają na to wpływ między innymi akustyczna przednia szyba oraz materiały wygłuszające w dachu, podłodze i desce rozdzielczej. Poprawę wygłuszenia uzyskano też dzięki nakładkom na błotniki i wykładzina w bagażniku.

Kierowcę i pasażerów chroni ulepszony pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense drugiej generacji, którego zadaniem jest zapobieganie kolizjom lub ograniczanie ich skutków. Auto ma nisko położony środek ciężkości dzięki temu bardzo pewnie zachowuje się podczas jazdy w zakrętach. Highlander jest 7 osobowym SUV-em z bagażnikiem o pojemności 658 litrów. Po złożeniu tylnych siedzeń jego pojemność wzrasta ro 1909 litrów. Samochód ma długość 4950 mm i postawiony jest na 20 calowych kołach.