Toyota Yaris z wysoką wartością rezydualną

, Sławomir Herman
Toyota Yaris z wysoką wartością rezydualną

Firma Info-Expert badająca polski rynek motoryzacyjny ogłosiła nowe informacje dotyczące wartości rezydualnych pojazdów. W klasie aut miejskich najwyższą wartość utrzymuje Toyota Yaris. Ustalono, że po 36 miesiącach i przebiegu 60 tysięcy kilometrów Yaris nowej generacji zachowa prawie 63 procent wartości początkowej. Wartość rezydualna wpływa na całkowity koszt użytkowania samochodu jak i na wysokość rat leasingowych.

W przeprowadzonym badaniu uwzględniono wersję Yarisa z silnikiem 1.0 o mocy 72 KM i poziomu wyposażenia Active. Od wielu lat Toyota na polskim rynku utożsamiana jest z bezawaryjną eksploatacją oraz niską utratą wartości. Postrzeganie Toyoty na naszym rynku to jej ogromny atut. Poprzednie generacje Yarisa cieszyły się także dużą popularnością. Na rynku wtórnym ten maluch Toyoty bardzo szybko znajdował nowych klientów.

Obecnie na rynku debiutuje czwarta generacja Toyoty Yaris. Nowy model Powstał na płycie TNGA, zapewniającej sztywną konstrukcję, nisko położony środek ciężkości i pewne prowadzenie. Dla tej platformy opracowano też napęd hybrydowy 4 generacji o mocy 114 KM, oparty na trzycylindrowym silniku o pojemności 1,5 litra.