Strona w przebudowie. Przepraszamy za niedogodności...

Jeep Compass z silnikiem 1,3 litra

, Sławomir Herman
Jeep Compass z silnikiem 1,3 litra

Jeep Compass w nowym wydaniu został wyposażony w silnik o pojemności 1,3 litra z turbodoładowaniem. Ktoś może powiedzieć, że taka jednostka w samochodzie ważącym ponad 1,5 tony nie ma żadnych szans. Producent upiera się, że jest to idealna propozycja zapewniająca sprawną jazdę i dająca duże oszczędności w zużyciu paliwa. Nowy Jeep Compass będzie oferowany od lipca. Powstaje we Włoszech, co też ma znaczenie dla europejskiego rynku.

Po raz pierwszy Jeep Compass będzie oferowany z napędem na jedną oś w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów DDCT i nowym trybem jazdy „Sport”. Samochód oferowany na rynku europejskim powstaje teraz w fabryce FCA w Melfi we Włoszech. Nowa jednostka napędowa oferowana jest w dwóch mocach: 130 i 150 KM. Miłośników diesla ucieszy fakt odświeżenia jednostki MultiJet II o pojemności 1,6 litra i mocy 120 KM.

Compass otrzymał nowe elementy stylistyczne. Wśród nich 6 obręczy kół oraz błyszczące, czarne 19-stki Gloss Black. Dodatkowo będzie można wybierać w nowych kolorach nadwozia. To czego nie widać też zostało poprawione. Między innymi układ kierowniczy, który jest teraz bardziej progresywny. Auto ma także amortyzatory z zaworami FSD (selektywna częstotliwość tłumienia). Jednym słowem Jeep Compass 2020 jest teraz bardziej przewidywalny.

Sprzedaż Jeepa Compassa w 2019 roku wyniosła 40 procent całkowitej sprzedaży Jeepa. To najlepiej sprzedawany model w ubiegłym roku tej marki.