Strona w przebudowie. Przepraszamy za niedogodności...

Ciekawe statystyki po Rajdzie Polski

, Sławomir Herman
Ciekawe statystyki po Rajdzie Polski

Mazurskie szutry zawsze wzbudzają wśród kierowców sporą dawkę adrenaliny. Tym razem Rajd Polski, będący rundą Rajdowych Mistrzostw Europy gościł w Mikołajkach ponad 70 załóg. Wśród nich Łukasza Habaja i jego pilota Daniela Dymurskiego, którzy liderują w cyklu Starego Kontynentu, w walce o mistrzowski tytuł. Nasza załoga musiała zmierzyć się z Aleksiejem Łukjaniukiem i Chrisem Ingramem i jak pokazała później statystyka nie było wcale łatwo w tej rywalizacji.

Łukasz Habaj liderujący w Mistrzostwach Europy wygrał w dotychczasowej rywalizacji na trasach Starego Kontynentu zaledwie 4 odcinki specjalne. 27 odcinków na swoim koncie ma Aleksiej Łukjaniuk, a Solberg junior 10. I te liczby już pokazują, że wcale na trasach rajdowych nie liczy się ilość, a jakość i mądrość. Stosują je Habaj i Dymurski jadący w Rajdzie Polski Skodą Fabią R5. To prawda, że nie wygrali żadnego odcinka specjalnego przed własną publicznością, ale z Mikołajek wywieźli 23 punkty, które po dopisaniu w tabeli dały łączną ich liczbę w wymiarze 94. Załoga startująca w Mikołajach z numerem 1 przewodzi stawce kierowców w klasyfikacji generalnej ERC i to jest budująca wiadomość. Do końca sezonu pozostało jednak kilka rajdów, a Aleksiej Łukjaniuk i Chris Ingram nie zamierzają rezygnować z dalszej walki. Są bardzo Blisko Habaja. Dlatego kierowca ESky Team nie będzie miał łatwego zadania.

W Rajdzie Polski tylko na pierwszym odcinku w generalce prowadził Jari Huttunen. Później rządził już Aleksiej Łukjaniuk, który tym razem nie popełnił żadnego błędu i do mety dowiózł zwycięstwo. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze następujące polskie załogi: Domżała/Baran (5), Kasperczyk/Syty (6), Maryczk/Gospodarczyk (9) i Wróblewski/Szeja (10).

Kolejne zmagania podczas Rally di Roma Capitale w dniach 19-21 lipca.

Klasyfikacja generalna kierowców ERC:
  1. Łukasz Habaj 94 pkt.
  2. Aleksiej Łukjaniuk 83 pkt.
  3. Chris Ingram 70 pkt.