Rekordowe półrocze Hyundaia

, Sławomir Herman
Rekordowe półrocze Hyundaia

Pierwsze półrocze sprzedaży Hyundaia w Polsce to rekordowa liczba rejestracji samochodów koreańskiego producenta. Wartość modeli doceniło 11 tysięcy 525 nowych klientów. To zasługa młodej gamy oferowanej przez Hyundaia. 90 procent sprzedawanych aut ma mniej niż 2 lata. Najpopularniejszym modelem ciągle jest Tucson.

Hyundai Motor Poland zanotował w pierwszym półroczu 2018 w Polsce rekordową w historii liczbę rejestracji samochodów nowych, która w okresie styczeń-czerwiec wyniosła 11 525. Jest to wzrost o 16,23% w odniesieniu do tego samego okresu w roku 2017. Jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie samochody osobowe, to liczba rejestracji samochodów Hyundai w pierwszej połowie roku w Polsce 2018 wyniosła 11 416 samochodów i jest to wzrost o 16,81% w odniesieniu do tego samego okresu w roku 2017.

Liczba samochodów osobowych Hyundai zarejestrowanych na naszym rynku zapewniła marce 9. miejsce w rankingu rejestracji w tym segmencie oraz udział w rynku na poziomie 4,18%. W tym samym czasie rynek rejestracji wszystkich samochodów i samochodów osobowych wzrósł odpowiednio o 10,48% i 10,57%.

Najpopularniejszym modelem w gamie Hyundaia pozostaje Tucson - SUV segmentu C spotkał się w pierwszej połowie roku 2018 z uznaniem 3 721 klientów, co oznacza 6,04% wzrost rejestracji w porównaniu do minionego roku. Drugim najlepiej sprzedającym się modelem marki Hyundai w Polsce jest miejski i20, którego zarejestrowano 2 357. Na trzeciej pozycji znalazł się model i30, a już na czwartej nowo wprowadzony model KONA – SUV segmentu B.

W tym roku Hyundai przygotował nowe propozycje dla najbardziej wymagających polskich klientów. W pierwszej połowie roku na polskim rynku pojawił się kolejny model z rodziny i30 – i30 Fastback, a facelift przeszedł model i20. Wkrótce w sprzedaży oferowany będzie model Santa Fe nowej generacji – SUV rodzinny segmentu D wyposażony w systemy bezpieczeństwa, takie jak asystent bezpiecznego wysiadania (SEA) czy system monitorowania tylnych siedzeń (ROA).

Także model Hyundai Tucson przeszedł facelift. W nowym, dostępnym w sprzedaży już od sierpnia Tucsonie, pojawiły się stylistyczne zmiany wybranych elementów nadwozia, zmieniono gamę jednostek napędowych, które zostały zmniejszone i unowocześnione w zakresie emisji CO2, oraz rozbudowano wyposażenie z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Już wkrótce dostępny będzie także model Hyundai KONA z silnikiem Diesla. Wszystkie nowo produkowane modele Hyundai są już dostosowane do europejskiej normy spalin euro 6c.