Skoda uruchomi leasing online

, Sławomir Herman
Skoda uruchomi leasing online

Jeszcze w miesiącu lutym Skoda uruchomi platformę oferującą online samochody w leasingu. Korzystanie z platformy ma pozwolić klientom na zaoszczędzenie czasu potrzebnego podczas długotrwałego poszukiwania samochodu. Cały proces dostępny przez internet ma pozwolić na uzyskanie finansowania wybranego pojazdu oraz zdobyć nową grupę odbiorców. Nowością ma być zaprezentowanie leasingu konsumenckiego oferowanego dotychczas tylko firmom.

Polacy coraz chętniej kupują przez Internet. Wiąże się to z większym komfortem i oszczędnością czasu, który dla konsumentów staje się ciągle cenniejszy. Według raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce”, odsetek internautów robiących zakupy online wzrósł w poprzednim roku do 56 proc. Skoda, która od dekady nieustannie pozostaje liderem rynku, na pierwszym miejscu stawia potrzeby swoich klientów. Dlatego marka stworzyła pierwszą na polskim rynku platformę online oferującą samochody w leasingu.

- Od dekady nieprzerwanie jesteśmy liderem na polskim rynku motoryzacyjnym. Zaufanie, którym obdarzają nas klienci zobowiązuje. W trosce o ich komfort nie tylko wyposażamy samochody w innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale wychodzimy o krok naprzód i usprawniamy również proces zakupowy, oferując innowacyjne rozwiązanie, które do tej pory nie było dostępne w Polsce – mówi Tomasz Porawski, Dyrektor marki Skoda.

Do tej pory zakup samochodu w Polsce wiązał się z koniecznością wizyty w salonie oraz dopełnieniem formalności, które mnożą się w sytuacji zakupu ratalnego. Teraz, dzięki platformie sprzedażowej, klient ma możliwość znacznego przyspieszenia tego procesu. Przewagą nad tradycyjnym zakupem auta w salonie dealerskim jest możliwość wyboru pojazdu i dokonania większości formalności związanych z uzyskaniem finansowania w postaci leasingu zdalnie, z dowolnego miejsca. To idealna okazja zarówno dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które chcą dokonać sfinansowania zakupu samochodu w leasingu, jak i dla klientów indywidualnych.