KIA uruchamia PLAN S

, Sławomir Herman
KIA uruchamia PLAN S

Za 5 lat KIA chce mieć w ofercie 11 samochodów elektrycznych, a już w 2021 roku koreański producent chce wprowadzić na rynek pojazd, który będzie oferowany tylko z napędem elektrycznym. Aby osiągnąć zamierzony cel inwestycje w nowe i już istniejące fabryki wyniosą 25 miliardów dolarów. Dzięki temu zysk operacyjny wzrośnie do 6 procent. Całość określana jest jako „Plan S.

„Plan S” przewiduje innowacyjność i zwiększanie rentowności, które będą realizowane dwutorowo poprzez przejście na produkcję pojazdów elektrycznych i autonomicznych, a także rozwój usług z dziedziny mobilności. Nowa strategia finansowa została ogłoszona podczas „CEO Investor Day” w Seulu. KIA zamierza sprzedawać 500 tysięcy aut elektrycznych i milion zelektryzowanych rocznie.

Samochód elektryczny, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku będzie skonstruowany na nowej platformie, przystosowanej do wykorzystania jednego z najlepszych na świecie elektrycznych układów napędowych. Nadwozie typu crossover połączy zalety auta osobowego i SUV-a. Zasięg auta wyniesie ponad 500 kilometrów, a czas ładowania akumulatora wyniesie nie więcej niż 20 minut.

Przemysł motoryzacyjny przechodzi burzliwe zmiany. To najlepszy moment do przekształcenia się w przedsiębiorstwo, które odpowiada na nowe potrzeby klientów. Potrzeby napędzane przez rozwój technologiczny oraz innowacje. To będzie odważna transformacja biznesowa.

Han-woo Park Prezes i Dyrektor KIA Motors

Zwiększenie sprzedaży na rynkach wschodzących jest głównym czynnikiem poprawy rentowności. Lepsza oferta modeli, zmniejszone koszty rozwoju, zoptymalizowane wyposażenie oraz inne ulepszenia zaowocują wzrostem sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym na rynkach wschodzących z 770 tysięcy do 1,05 miliona sztuk w 2025 roku.