Na Niebieskim Szlaku ładujesz za 24 złote

, Sławomir Herman
Na Niebieskim Szlaku ładujesz za 24 złote

Zakończył się okres testowy projektu LOTOS Niebieski Szlak. Oznacza to, że posiadacze aut elektrycznych nie naładują już za darmo swoich pojazdów. Teraz za tę usługę pobierana jest opłata w wysokości 24 złotych. Do końca lutego na stacjach z punktami do ładowania będzie można napić się kawy w promocyjnej cenie. Ogłoszona stawka przez Lotos obowiązuje bez względu na długość ładowania i jest jedną z najniższych na rynku.

Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych pod koniec grudnia 2019 roku po polskich drogach jeździło 8 637 aut elektrycznych. Liczba ogólnych stacji ładowania przekroczyła 1000 sztuk. Niestety tylko 288 z nich to stacje szybkiego ładowania prądem stałym. Takie stacje można spotkać na Niebieskim Szlaku. W ciągu pierwszego roku działalności szlaku odnotowano 9,5 tysiąca operacji. Rekordowe pod tym względem okazały się miesiące letnie: lipiec – 1199, sierpień – 1115.

Lotos Niebeski Szlak jest inwestycją, która umożliwiła kierowcom samochodów elektrycznych podróżowanie między miastami. W pierwszej kolejności swobodny przejazd zapewniono na autostradzie A1 i A2 pomiędzy Warszawą i Trójmiastem. Do końca 2022 roku powstanie jeszcze 130 stacji ładowania pojazdów. Każda stacja na Niebieskim Szlaku posiada 2 stanowiska ładowania i została wyposażona w ładowarkę o mocy 150 kW obsługującą 3 europejskie standardy.