Posiadacze BMW płacą największe OC

, Sławomir Herman
Posiadacze BMW płacą największe OC

Rankomat.pl przedstawił interesujące zestawienie dotyczące właścicieli samochodów BMW. Okazuje się, że jest to ulubiona marka młodych mężczyzn. 21 procent wszystkich posiadaczy stanowią 26-30 latkowie. Średni wiek kierowcy BMW wynosi 34 lata i jest to o 4 lata mniej od przeciętnego polskiego kierowcy. 16 procent posiadaczy modeli BMW stanowią kobiety.

Pomimo stereotypów i młodego wieku kierowcy BMW rzadko deklarują szkody. W ubiegłym roku zaledwie 16,7 procent z nich przyznało się do spowodowania co najmniej jednej szkody w całej swojej historii ubezpieczenia. Pod tym względem wyprzedzili ich posiadacze Audi. Na drugim biegunie znaleźli się właściciele aut japońskich takich jak Nissan (22,1 %) i Toyota (22,8 procent).

Choć z każdym rokiem rośnie sprzedaż nowych modeli BMW, to wciąż najwięcej miłośników tej marki jeździ autami kilkunastoletnimi. Ponad 30 procent BMW na polskich drogach to pojazdy 16-20 letnie. Prawie tyle samo jest 11-15 letnich. Ponad 20 letnich jest 14,5 procent. Natomiast te najmłodsze (do 10 lat) stanowią 22,8 procent. W przypadku BMW potwierdza się stereotyp o dużych przebiegach na liczniku. Średnia przejechanych kilometrów dla BMW wynosi 224 tysiące kilometrów. Więcej na licznikach mają posiadacze Audi.

50 procent właścicieli deklaruje posiadanie modelu serii 3. Na drugim miejscu znalazła się seria 5 – 27 procent. W ubiegłym roku obowiązkowe ubezpieczenie samochodu marki BMW było najdroższe, w porównaniu do 10 innych, najczęściej ubezpieczanych marek i kosztowało średnio prawie 900 złotych.