Ford Mustang liderem sprzedaży

, Sławomir Herman
Ford Mustang liderem sprzedaży

56 lat to ładny wiek dla samochodu. Właśnie takie urodziny obchodził Ford Mustang. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że model został okrzyknięty w ubiegłym roku najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie. Globalny eksport Mustanga w latach 2015-2019 wyniósł 633 tysiące egzemplarzy w 146 krajach na świecie. Tylko w ubiegłym roku nabyło go 102 090 klientów.

Według analiz rejestracji nowych pojazdów osobowych firmy IHS Markit, w roku 2019 na całym świecie zarejestrowano 102 090 Mustangów, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie. W tym okresie sprzedaż Mustanga w Niemczech wzrosła o 33 procent, a w Polsce o prawie 50 procent. Sprzedanych zostało w naszym kraju 774 samochody, dzięki czemu Polska zajęła 4. miejsce w Europie.

Jesteśmy dumni z rosnących wyników typowych i sportowych wersji Mustanga. Od Szwecji po Szanghaj, coraz więcej entuzjastów cieszy się w nowych Mustangach poczuciem wolności i amerykańskim duchem życia w drodze. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy służyć wciąż rosnącej grupie właścicieli, entuzjastów i fanów przez 56 lat.

Jim Farley dyrektor operacyjny Ford Motor Company

Rok 2019 to także piąty rok z rzędu, w którym Mustang był najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie. Sportowe coupé, zgodnie z definicją IHS Markit, to zarówno modele dwudrzwiowe jak i kabriolety. Ford sprzedał w Europie w 2019 r. 9 900 Mustangów, co stanowi wzrost o 3% w porównaniu z poprzednim rokiem. Mustang jest oferowany klientom w Europie w wersjach nadwozia typu fastback i cabrio. Do wyboru są dwa układy napędowe: 449-konny silnik benzynowy V8 o pojemności 5-litrów, z dziesięciobiegową automatyczną lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów oraz 2,3-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 291 KM z sześciobiegową manualna skrzynia biegów.

Specjalna edycja Mustang BULLITT, z udoskonalonym, 460-konnym silnikiem V8 o pojemności 5,0 litrów, jest oferowana w nadwoziu fastback z wyborem lakierów: Shadow Black lub klasyczny Dark Highland Green oraz wyróżniającymi tę wersję detalami zewnętrznymi i wewnętrznymi.