Rajd Portugalii 2018 i 20 odcinków

, Sławomir Herman
Rajd Portugalii 2018 i 20 odcinków

W ten weekend kierowcy WRC będą rywalizować w szutrowym Rajdzie Portugalii – 6 rundzie Mistrzostw Świata. Promotor WRC nie omieszkał przypomnieć kibicom, że trzy lata temu mogliśmy podziwiać na słynnym Fafe Roberta Kubicę z Maćkiem Szczepaniakiem. Wszystko w związku z testami w Barcelonie jakie odbywa dzisiaj Polak. Tegoroczna runda to 20 odcinków specjalnych z najdłuższym Amarante (37,60 km).

Kierowcy rozpoczną prawdziwą rywalizację w czwartek od Lousada o długości 3,36 kilometrów. Zwycięzcę poznamy w niedzielne popołudnie po pokonaniu Power Stage Fafe 2 (11,18km). To jeden z najwspanialszych odcinków w całym cyklu WRC. Gromadzi mnóstwo kibiców, którzy chcą podziwiać swoich idoli na najsłynniejszej hopie. Po raz pierwszy odcinek został włączony do programu rajdu w 1973 roku. Łączna długość odcinków specjalnych to 358 kilometrów.

Zobacz zapowiedź video Rajdu Portugalii 2018

Do Rajdu Portugalii zgłosiło się 130 załóg. Największą bolączką kierowców jest dobór ogumienia. Postawić na miękką mieszankę licząc się z tym, że nie przetrwa ona drugiej pętli, czy zdecydować się na twarde ogumienie dające mniejszą przyczepność, ale większą trwałość. To oczywiście zmartwienie zespołów i kierowców podejmujących decyzję. Od niej może zależeć miejsce na mecie.