Ferarri przegrywa wygrany wyścig

, Sławomir Herman
Ferarri przegrywa wygrany wyścig

Wspaniała postawa Valtteriego Bottasa pozwoliła na zwycięstwo Lewisa Hamiltona na Hungaroringu. Rękę do tego przyłożyło też Ferrari. Źle wykonany pit stop u Sebastiana Vettela zadecydował o tym, że kierowcy Ferrari zajęli 2 i trzecie miejsce. Niestety sytuacja w klasyfikacji generalnej kierowców powoli zaczyna bardzo źle wyglądać. Hamilton oddalił się od Vettela o kolejne punkty.

Ferrari miało prawie wszystkie asy w rękawie. Wszystkie, oprócz pól startowych. Jednak te w kontekście informacji o tym, że na suchym torze na Węgrzech Ferrari jest szybsze od Mercedesów sugerowały, że czerwone bolidy wcześniej czy później poradzą sobie ze srebrnymi strzałami. Niestety ponownie słaby start sprawił, że trzeba było się męczyć. Hamilton odjechał, a Bottas skutecznie hamował zapędy Vettela i Raikkonena. Kierowcy Mercedesa za pomoc koledze z zespołu przyszło słono zapłacić. Kolizja z powodu zużytych opon z bolidem nr 5 i w konsekwencji utrata jeszcze kolejnych pozycji sprawiły, że Fin nie stanął na podium.

Bardzo dobry wyścig zaliczył Daniel Ricciardo. Dotarł do mety 4, a trzeba przypomnieć , że startował z drugiej dziesiątki. Po drodze jeszcze wjechał w niego Bottas. Na szczęście Australijczyk nie zwątpił, że uda mu się wskoczyć oczko wyżej. Wyścigu nie ukończyli: Stoffel Vandoorne (McLaren), Max Verstappen (RBR Tag Heuer) oraz Charles Leclerc (Sauber Ferrari). Ostatnie dwie pozycje tradycyjnie dla kierowców Williamsa.

GP Węgier – klasyfikacja generalna
  1. Lewis Hamilton Mercedes 1:37:16.427
  2. Sebastian Vettel Ferrari +17,123 sek.
  3. Kimi Raikkonen Ferrari +20.101 sek.
Klasyfikacja generalna kierowców
  1. Lewis Hamilton 213 pkt.
  2. Sebastian Vettel 189 pkt.
  3. Kimi Raikkonen 146 pkt.
Klasyfikacja generalna konstruktorów
  1. Mercedes 345 pkt.
  2. Ferrari 335 pkt.
  3. Red Bull Racing Tag Heuer 223 pkt.