Marczyk wygrywa rundę RSMP na Litwie

, Sławomir Herman
Marczyk wygrywa rundę RSMP na Litwie

Przedostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbyła się na Litwie. Sensacyjnie kojarzyć się będzie ze zwycięstwem po raz pierwszy w karierze na szutrach przez kierowcę Skody Fabii R5 Mikołaja Marczyka i jego pilota Szymona Gospodarczyka. Rajd Elektreny był też rundą Mistrzostw Litwy. Na starcie stanęli kierowcy, którzy za dwa tygodnie zmierzą się w 75. Rajdzie Polski. Będzie to także runda Mistrzostw Europy.

Mikołaj Marczyk czwarty w Rajdzie Elektreny

W Rajdzie Elektreny niezaprzeczalnie najszybszy był Nikołaj Griazin, który w sobotę zapisał na swoje konto wszystkie odcinki specjalne. Drugie miejsce na podium dla Zali Vaidotasa, a najniższy stopień dla Egona Kaura.

Mikołaj Marczyk wygrał rundę RSMP. W klasyfikacji generalnej rajdu był czwarty. Kierowca Skody startując po raz pierwszy na szutrze okazał się najszybszy w stawce Polaków. W ostatniej rundzie RSMP o tytuł Mistrza Polski powalczą Grzegorz Grzyb, Jakub Brzeziński i Mikołaj Marczyk.

Na jedną rundę przed zakończeniem sezonu w Polsce z tytułu mistrzowskiego może cieszyć się Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (Peugeot 208) w klasie samochodów napędzanych na jedną oś. W klasie Open N Mistrzem Polski został Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski reprezentujący Subaru Poland Rally Team.