Neuville zostaje w Hyundaiu na 3 lata

, Sławomir Herman
Neuville zostaje w Hyundaiu na 3 lata

Hyundai Motorsport przedłużył umowę z Thierry Neuville'm na kolejne trzy sezony. Symboliczny podpis na kontrakcie został złożony przed Rajdem Turcji. Żadna ze stron nie ukrywa, że od pewnego czasu był to priorytet. Belg obecnie prowadzi w klasyfikacji Mistrzostw Świata WRC i ma 23 punkty przewagi nad drugim Sebastienem Ogierem – kierowcą M-Sportu.

Pierwsze podium w barwach Hyundaia Neuville zdobył w Rajdzie Meksyku w 2014 roku. Pierwsza wygraną Belg zapisał na swoim koncie w tym samym sezonie na asfaltowej nawierzchni w Rajdzie Niemiec.

- Cieszę się z podpisania trzyletniego kontraktu. W ostatnich sezonach bardzo się poprawiliśmy i moim celem zawsze było budowanie ciągłości w trakcie kariery, pozostając w zespole Hyundai Motorsport. Od 2014 roku wspólnie dzielimy wyjątkowe chwile i pracujemy w trudnych momentach. W zespole panuje wyjątkowa atmosfera, a wraz z Nicolasem, który odgrywa ważną rolę skupiamy się na jak najmocniejszym zakończeniu sezonu. Nie ukrywam, że naszym celem jest zdobyci tytułu indywidualnego i zespołowego – powiedział Thierry Neuville.