Kto zwycięży w tegorocznym Dakarze?

, Sławomir Herman
Kto zwycięży w tegorocznym Dakarze?

Pierwszy odcinek Rajdu Dakar 2019 za nami. Bardzo dobrze na trasie spisał się Jakub Przygoński. Kierowca Orlen X-Raid Teamu dotarł do mety w Pisco na trzecim miejscu ze stratą dwóch minut. To dobra wiadomość dla kibiców z Polski. Najszybszy był Nasser Al-Attiyah w Toyocie. Drugie miejsce zajął Carlos Sainz, który w tym roku reprezentuje barwy X-Raid Mini JCW Team.

Pierwsza, tegoroczna dakarowa próba miała łączną długość 331 kilometrów i wiodła z Limy do Pisco. Odcinek specjalny na którym rywalizowano był raczej przystawką. To najkrótsza próba w zawodach. Drugi odcinek specjalny z Pisco do San Juan de Marcona będzie na pewno bardziej wymagający. Ta próba liczy 553 kilonetry.

Siłę pokazał Nasser Al-Attiyah i jego Toyota. To potwierdzenie wysokich aspiracji do zwycięstwa w tegorocznym Dakarze. Nasi reprezentanci rozpoczęli uważnie, choć trzecie miejsce na pierwszej próbie Przygońskiego to dowód na to, że łatwo skóry nie sprzedadzą.

Kto zwycięży w tegorocznym Dakarze? To trudne pytanie na samym początku imprezy. Wszyscy doskonale wiedzą jak bardzo jest ona nieprzewidywalna i jak dużo zależy od niezawodności sprzętu i dobrej dyspozycji załogi. Wystarczy jeden błąd, który może kosztować nawet wygraną. Dlatego poczekajmy i obserwujmy wydarzenia w tej najtrudniejszej i najbardziej wymagającej terenowej imprezie roku.

Klasyfikacja generalna Lima-Pisco
  1. Nasser Al-Attiyah/Matthieu Baumel Toyota Gazoo Racing 1:01.41
  2. Carlos Sainz/Lucas Cruz X-Raid Mini JWC +1.59
  3. Jakub Przygoński/Tom Colsoul Orlen X-Raid +2.00

fot.redbulcontenpool