Kubica odwiedził Warszawę

, Sławomir Herman
Kubica odwiedził Warszawę

W Warszawie odbyło się spotkanie Roberta Kubicy (Williams Racing), prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i dziennikarzy. Po oficjalnej części konferencji wracający do ścigania w Formule 1 Kubica odpowiadał na pytania. Powrót do stawki F1 to jeden z najważniejszych dni w moim życiu i zapamiętam go do końca życia. Długo walczyłem o powrót. Dwanaście miesięcy temu byłem blisko, ale się nie udało – mówił Kubica.

Robert Kubica (Williams Racing): - Podchodzimy realistycznie do sezonu i myślę, że musimy nastawić się na powrót do walki. To nasz główny cel. Jeśli od początku sezonu będziemy mieli dobre auto, które będziemy w stanie rozwijać, to ciężką pracą i determinacją sprawimy, że Williams wróci do czołówki. W ubiegłym sezonie wiedziałem, że czeka mnie sporo pracy i ciężkie zadanie do zrealizowania. Mam na myśli współpracę z zespołem. Williams ma za sobą ciężki sezon i jesteśmy zdeterminowani, by razem z Georgiem Russellem współpracować i dać z siebie wszystko, by w trakcie sezonu czerpać satysfakcję. Ścigam się od najmłodszych lat i wiem, że nie ma nic lepszego niż walka koło w koło. W Formule 1 forma fizyczna i mentalna jest bardzo ważna. Symulator głownie pomaga rozwinąć kwestie techniczne. Poza tym fizycznie ważna jest kondycja i wytrzymałość. Mentalność to również ważny aspekt. Wszystkie składowe zweryfikujemy dopiero na torze.

Daniel Obajtek (Prezes PKN Orlen): - Przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu we wsparcie królowej motosportu, z Robertem Kubicą na czele, przeprowadziliśmy szereg analiz pod kątem korzyści wizerunkowych. Taki sposób działania nie jest nowością. To się po prostu opłaca i robią największe koncerny na świecie. Ta współpraca doskonale wpisuje się w naszą strategię. W ten sposób możemy promować produkty do odbiorców na 6 kontynentach. F1 to nie tylko potencjał promocyjny w 21 krajach, ale też możliwość dotarcia do 2 milionów widzów na całym świecie.

fot. ORLEN