Citroen C3 WRC i historyczne malowanie

, Sławomir Herman
Citroen C3 WRC i historyczne malowanie

Setne zwycięstwo Citroena w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA to powód do dumy dla marki. Citroen Racing w roku obchodów setnego jubileuszu marki Citroen wystawia C3 WRC ozdobione specjalnymi znakami i liczbami. Boki i dach rajdówek z Satory ozdabia tradycyjny motyw skośnej zębatki w formie przejętej z pierwotnego logo marki.

Z tyłu samochodu odnajdujemy zaś liczbę 1919, która jest rokiem założenia marki Citroen. W sieciach społecznościowych można odnaleźć serię krótkich filmów animowanych z udziałem wyczynowego C3 WRC. Dzięki nim internauci mogą poczuć atmosferę i zobaczyć krajobrazy najbardziej widowiskowych odcinków specjalnych z 14 rund WRC. Każdy z odcinków nawiązuje do stulecia marki i prezentuje jeden z legendarnych samochodów.

Jedną z największych rocznicowych atrakcji będzie Salon Retromobile 2019. Wystawa ma zgromadzić 30 legendarnych modeli ze 100 letniej historii Citroena. Swoją obecność na pewno zaznaczą samochody wyczynowe. Wśród nich będzie 10 takich aut. Miłośnicy zobaczą Rosalie, DS. 21 z terenowego Rajdu Maroka 1969, SM z 1971, 2 CV w wersji Raid Afrique, terenowy ZX, a także wyścigowy C-Elysse WTCC oraz rajdowe Xsara Kit Car, C4 WRC i najnowszy C3 WRC.

Kolekcję 35 wielkoformatowych fotografii przedstawiających wiele z tych modeli będzie można zobaczyć w strefie gości i mediów na stanowisku serwisowym Citroen Racing przy okazji każdej rundy sezonu WRC 2019.