Kajetanowicz w VW Polo GTI i WRC 2

, Sławomir Herman
Kajetanowicz w VW Polo GTI i WRC 2

Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak w barwach Grupy LOTOS wystartują w 7 rundach mistrzostw świata WRC 2. Nasza załoga rozpocznie sezon startem w Rajdzie Korsyki i zobaczymy ją w całkowicie nowym samochodzie, który miał swój światowy debiut podczas Rajdu Katalonii w 2018 roku. Volkswagen Polo GTI będzie przygotowywany przez austriacką firmę Baumschlager Rallye & Racing.

Tegoroczny kalendarz obejmuje 14 rund, ale zawodnicy startujący w WRC 2 do klasyfikacji generalnej mają zaliczanych 7 rund, z których wybieranych jest 6 do końcowego wyniku. Kajto i Szczepaniak rozpoczną rywalizację od Rajdu Korsyki. Na razie kalendarz nie jest dokładnie sprecyzowany, ale możemy się domyślać, że VW Polo GTI pojedzie jeszcze w Rajdzie Niemiec, Katalonii, Turcji i na Sardynii.

Kajetan Kajetanowicz: - Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary, że się uda, dołożysz ciężką pracę – masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! Tak sobie powiedziałem wiele lat temu, a dzisiejszy dzień jest wspaniałą nagrodą. Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełni się mój sen – pełny sezon w mistrzostwach świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki – zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie.