Citroen opuści WRC w 2021 roku

, Sławomir Herman
Citroen opuści WRC w 2021 roku

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zakończeniu sezonu w 2020 roku nie zobaczymy Citroena w mistrzostwach świata WRC. Według szefowej francuskiej firmy Lindy Jackson powodem takiej decyzji może być brak przepisów o startach samochodów zelektryfikowanych lub hybrydowych. Obecnie wszystko jest oparte o silnik benzynowy, turbodoładowany o pojemności 1,6 litra i tak ma być do końca 2021 roku.

Linda Jackson, szefowa Citroena zapytana o to, czy francuski producent rozważa dalszy udział w mistrzostwach, po zakończeniu dwuletniej umowy z Sebastienem Ogierem powiedziała: - Myślę, że odpowiedź brzmi TAK. Wszystko się zmienia i na razie nie widzę możliwości wspierania czegoś, co nie ma nic wspólnego z polityką firmy. Wiemy, że trwają dyskusje na temat tego, jak ma wyglądać WRC w przyszłości i jest dla nas oczywiste, że musi to być ukierunkowane na pojawienie się samochodów hybrydowych lub elektrycznych. Taka jest konieczność wynikająca z potrzeb rynku, społeczeństwa i spełnienia przepisów dotyczących CO2.

Obecnie FIA prowadzi konsultacje pod kątem samochodów elektrycznych. Obowiązujące przepisy wygasną z końcem sezonu 2021. Może to oznaczać, że tak samo jak w 2016 roku, Citroen zrobi sobie roczną przerwę, przed ponownym powrotem na odcinki specjalne.