GP Australii - wyniki kwalifikacji

, Sławomir Herman
GP Australii - wyniki kwalifikacji

Dyspozycja zespołu Williamsa pokazuje, że początek sezonu będzie traumatycznym powrotem dla Roberta Kubicy. W kwalifikacjach Polak złapał kapcia i nie udało mu się poprawić osiągniętych czasów. Był wolniejszy od kolegi z zespołu o 1,5 sekundy. Na torze w Melbourne Park rządził Mercedes i jego kierowcy Lewis Hamilton i Valtteri Bottas. Zaskoczeniem było odpadnięcie w Q1 Pierre Gasly'ego z Red Bulla.

Robert Kubica w ostatnim wyjeździe na tor w pierwszym sektorze poprawił swój czas. Niestety w kolejnym otarł się o barierkę, złapał w konsekwencji kapcia i na tym skończył próbę uzyskania lepszego czasu. Dla Polaka ostatnie miejsce w stawce kierowców.

Robert Kubica: - Utrudniłem sobie zadanie. Dzieje się coś dziwnego, coś co jest  poza naszą świadomością. Musimy to znaleźć. Podczas ostatniego wyjazdu poczułem dużo lepszą przyczepność, ale nie mogłem walczyć. To było moje najlepsze kółko, niestety nie ukończone bo złapałem kapcia.

Po Q2 kierowcy Renault znaleźli się pod kreską, odpadają debiutanci Alexander Albon /Toro Rosso/, Antonio Giovinazzi /Alfa Romeo/ i Danił Kwiat /Toro Rosso/. Do Q3 awansował za to Lando Norris z McLarena. Tymczasem Lewis Hamilton pobił rekord toru w Melbourne.

W Q1 najszybszy jest Lewis Hamilton /Mercedes/. Ogromna niespodzianka w wykonaniu debiutanta Lando Norrisa z McLarena. 19 latek został sklasyfikowany na 8 miejscu. Z tabeli czasów wynika, że strata Ferrari do Mercedesa na torze w Albert Park jest przerażająca. To 0,7 sekundy.

GP Australii – kwalifikacje
  1. Lewis Hamilton /Mercedes/ 1:20.486
  2. Valtteri Bottas /Mercedes/ +0.112 sek.
  3. Sebastian Vettel /Ferrari/ +0.704 sek.