Pani inżynier w zespole Mercedesa w F1

, Sławomir Herman
Pani inżynier w zespole Mercedesa w F1

Stephanie Travers, tak nazywa się Pani inżynier chemii z Wielkiej Brytanii, która zasiliła szeregi zespołu Mercedes-AMG Petronas w Formule 1. Brytyjka okazała się lepsza od 7000 uczestników konkursu i poradziła sobie doskonale na wszystkich pięciu, niezwykle wymagających etapach selekcji. 24-letnia Stephanie Travers będzie wspierać swoją wiedzą na temat środków smarnych pięciokrotnych mistrzów świata podczas 20 wyścigów jakie pozostały do końca sezonu 2019.

Inżynierowie PETRONAS, którzy pracują na torach wyścigowych, przeprowadzają na bieżąco analizy oleju silnikowego z bolidów Formuły 1, dostarczając zespołowi danych na temat kondycji silnika. Mają do dyspozycji mobilne laboratorium, w którym podczas wyścigów można przeprowadzać rozmaite badania, korzystając ze wsparcia najlepszych specjalistów i naukowców w tej dziedzinie.

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes-AMG Petronas: - Już od dziesięciu lat PETRONAS dostarcza zespołowi najnowocześniejsze technologie i wiedzę ekspercką, co pozwala nam uzyskać przewagę nad rywalami. Obecność specjalistów od środków smarnych na torze daje nam możliwość szybkiej analizy oleju silnikowego i błyskawicznej reakcji na potencjalne problemy. Jestem pewny, że dzięki Stephanie nasz zespół będzie jeszcze mocniejszy podczas wyścigów.

„Od początku naszej współpracy z zespołem Mercedes-AMG wysyłamy inżynierów, by w mobilnym laboratorium PETRONAS pomagali ekipie podczas weekendów wyścigowych. Jestem przekonany, że umiejętności Stephanie, jej pasja i determinacja będą idealnie do nas pasować” – powiedział Giuseppe D’Arrigo, prezes PLI.

Jako techniczny partner zespołu Mercedes-AMG PETRONAS od 2010 roku, PETRONAS, Mercedes-AMG i dział zajmujący się skrzyniami biegów Mercedes-AMG High Performance Powertrains opracowały w ramach ścisłej współpracy paliwo PETRONAS Primax, olej silnikowy PETRONAS Syntium oraz olej przekładniowy i płyny PETRONAS Tutela.

PETRONAS Lubricants International (PLI) jest globalnym producentem środków smarnych i częścią notowanej na liście Fortune 500 firmy PETRONAS, malezyjskiego koncernu petrochemicznego. Powstały w 2008 roku produkuje i wprowadza na rynek w ponad 90 krajach świata pełną gamę środków smarnych przeznaczonych dla przemysłu i pojazdów. Centrala firmy mieści się w Kuala Lumpur. PLI ma ponad 30 lokalnych przedstawicielstw w 27 krajach, zarządzanych z biur w Turynie, Belo Horizonte, Chicago i Durbanie. PLI jest obecnie w czołowej 10 największych producentów środków smarnych, a za cel stawia sobie nr 1 światowego zestawienia.